Korišćenjem senzacionalističkih termina i naslova novinari pokazuju nepoštovanje prema žrtvama muškog nasilja i femicida, kao i nerazumevanje složenosti problema nasilja nad ženama. Mediji treba da budu saveznici u borbi protiv muškog nasilja nad ženama tako što će odgovorno i profesionalno izveštavati o ovom problemu i vršiti svoju edukativnu i preventivnu ulogu.
Izjednačavanje muškog nasilja nad ženama i femicida sa „obračunom” je pogrešno. Nasilje nad ženama je manifestacija neravnopravnog odnosa moći između muškaraca i žena, stoga se nasilje nikad ne može percipirati kao obračun koji uvek uključuje dve ravnopravne strane. Ovo posebno važi u situaciji u kojoj je femicid počinio muškarac kojem profesionalno zanimanje policajca obezbeđuje pristup vatrenom oružju.
Prilikom prenošenja izjava komšija ili drugih ljudi u bliskom okruženju nasilnika, važno je napomenuti da nasilnik može biti svako — muškarci iz različitih socijalnih miljea, različitih profesija, statusa, kao i da se njihov pozitivan odnos sa ljudima iz okruženja ne može koristiti kao dokaz o odnosu prema ženi nad kojom je izvršio nasilje. Korišćenje izjava komšija izvan konteksta, kao što je slučaj u ovom članku, podstiče sumnju u izvršeno nasilje, kao i u nasilnikovu odgovornost.